Muzika

Drazí,

tato rubrika bude naplňována upoutávkami na koncerty a spoustou jiných informací o našich kolezích, kteří se věnují tvorbě písňového textu. Moc bych si přála aby se Vám líbila, abyste v ní třeba našli inspiraci kam zajít, když si člověk chce poslechnout trochu živé muziky a třeba užít pořádnou jízdu.

                                                                                                                                                                                 KR

 

Přátelé, přináším něco avíz na akce, které jistě stojí za shlédnutí:

 

V Divadle Archa znovu zazní, symbolicky v rámci jeho závěrečné sezony, skladby Philipa Glasse. Po dvou Glassových sólových vystoupeních (1996, 2016) a řadě koncertů různých orchestrů soudobé hudby, má tentokrát publikum šanci slyšet Glassovu hudbu v podání orchestru složeného z virtuózů, kteří jsou autorizovaní k její interpretaci.

……………………………………………………………………………………………………………………………………………….

 

Koncert kapely Vypsaná fixa v rámci turné s názvem Bestiální kusy 

proběhne 11. listopadu 2023 v pardubickém klubu Žlutý pes.

https://goout.net/cs/vypsana-fixa/szoimvv/


V Lucerna Music baru pravidelně vystupují takřka všechny zásadní domácí kapely, ale klub často dává prostor i mladým talentům. Samostatným fenoménem jsou 80’s a 90’s videoparties, které již od roku 2000 zaplňují klub každý pátek a sobotu.
Zdroj: https://www.kudyznudy.cz/aktivity/zamirte-do-lucerna-music-baru-na-party-v-duchu-80

————————————————————————————————————————————————————————————————

Přátelé, dovoluji si vám představit  básníka, skladatele, multiinstrumentalistu, Ondřeje Fencla.

Je to už vážně ostřílený harcovník, a vím co říkám, když vám jeho muziku fakt doporučuju. Hraje například s Vladimírem Mertou, Honzou Hrubým, Oskarem Petrem, Schodištěm (Nahoru po schodišti dolů band), Václavem Koubkem, občas s Mňágou a Žďorp…

Je členem kapely 5P Luboše Pospíšila, má vlastní kapelu Hromosvod.         

Zde přikládám odkazy:

https://lubospospisil.cz/

https://hromosvod.cz/

 https://www.facebook.com/hromosvod.ondrejfencl       

Kdo by chtěl vzpomínat na dobu, kdy byla naše vlast ještě československá, nechť si zakoupí CD skupiny Hromosvod, „Na kraji nebe“. Píseň „Urpín“ vás nadchne: https://youtu.be/Z3DfgtoofLY

A holky: Písničku „Vrať se mi“, tu nebudu komentovat. (Snad jen připomenu, co napsal Oldřich Mikulášek: Láska je, když nelze jinak. Nejpřesnější definice lásky, jakou jsem kdy slyšela.) A jestli ustojíte, že vás rozebere, ideálně, jste schopné se zase poskládat, tak si ji zkuste zazpívat. Kdysi jsem napsala báseň, v níž se opakuje verš: Otoč klíčkem, máš-li odvahu. Tedy, máte-li odvahu, zde je odkaz. Třeba si svého milého přivoláte zpět.

https://youtu.be/CGRbaB3MEM4

              

——————————————————————————————————————————————————————————————-