P.S.

Snad dovolíte, abych vás studenty, kteří jste se podíleli na tomto projektu, směla oslovit, milí přátelé. Závěrem vám povím proč.  

Chci vám především poděkovat za řadu zajímavých příspěvků. Je zjevné, že se umíte opravdu rozhlédnout, vaše práce jsou hluboké. Z textů i obrázků je patrné jak rádi máte svůj kraj a je moc fajn, že se chcete o tu krásu podělit. Po přečtení má člověk chuť hned sednout na kolo nebo na vlak a přijet se podívat. Je velmi sympatické, že jste nezůstali jen u toho. Vaše kritické připomínky mohou být podněty voleným zástupcům, jejichž úkolem je pracovat pro každého z vás. Jsem moc ráda, že jste k soutěži přistoupili s gustem. Je cítit, že vás práce bavila. Také bych ráda poděkovala všem pedagogům, kteří vám byli nápomocni. Přispívaly nám nejrůznější školy, a mimochodem, není velikých rozdílů mezi díly gymnazistů a třeba učňů. Citliví lidé se schopností reflexe jsou přece všude. Jen se do tvorby pustit. 

Jsem ráda, že se projekt těší takovému zájmu. Uzávěrka soutěže se prodloužila, vaši kolegové totiž stále přispívají.

Kateřina Ryšavá, Klub českých a slovenských spisovatelů
3. 12. 2019

P.S.: Proč vám říkám, milí přátelé? Protože jste poctiví. Psali jste co vás těší, co trápí. Otevřeli jste srdce. A to dokáže jen silný člověk, jen ten, kdo se nebojí. Srdce otevře pouze přítel.