Pozvánky

Milí přátelé,
dovolím si doporučit vám několik zajímavých kulturních počinů. Čekají vás zajímavé výstavy. Pro děti tu mám nabídku jednoho zajímavého projektu. Mohou spojit výuku cizího jazyka s fotbalem. Závěrem vás zvu do Balassiho institutu na Den poezie. 
Přeji příjemné zážitky. 
KR

Instituto Cervantes v Praze vás zve na výstavu  Goya fyziognomik. Tvář v Goyově grafickém díle

Výstava Goya fyziognomik hledá styčné body mezi výrazy nejvýznamnějších maleb lidské tváře charakteristické pro Goyovu tvorbu a slavnými fyziognomickými teoriemi malířovy doby. Tehdy znovu přicházely do módy teorie o podobnosti lidského a zvířecího výrazu tolik oblíbené v XVI. století, což podnítilo zájem o studium “zvířeckosti” lidské tváře a její mimiky.

Kdy: od 11/09/2020 do 14/01/2021, od – Pondělí – pátek 9 – 19 h, sobota 9:30 – 13:30 (V soboty bude otevřeno od října)

Kde: Instituto Cervantes (Praga) – Sala de exposiciones, Na Rybníčku 536/6, 120 00 Praga 2, (Chequia)

Vstup: zdarma Kontakt: (+420) 221595211 || cenpra@cervantes.es

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

 

Italský institut kultury Praha vás zve na výstavu „RODARI“.

U příležitosti oslav stého výročí narození Gianniho Rodariho bude italský kulturní institut v Praze bude prezentovat díla jednadvaceti italských ilustrátorů, včetně mladých umělců a velkých mistrů, jako jsou Bruno Munari, Emanuele Luzzati, Altan, Beatrice Alemagna a Alessandro Sanna. Výstava je pořádána na počest jednoho z nejinovativnějších autorů pro děti, prvního Itala oceněného prestižní cenou Hanse Christiana Andersena, je organizována ve spolupráci s boloňským veletrhem dětských knih a regionem Emilia-Romagna a s podporou Ministerstva zahraničních věcí.

Datum: Pá 4 Zář 2020 do 30 Zář 2020 Čas: Od 10:00 do 17:00 Pořádá: IIC Praha

Ve spolupráci s: Emilia Romagna Region Vstup: zdarma

Kontakt: IIC Praha Šporkova 14, 118 00, Praha 1 – Malá Strana Telefon: +420 257 090 681 e-mail: iicpraga@esteri.it

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

 

 

 

 

Toulka pražskými kavárnami okolo roku 1900

Pojďte na procházku s Rakouským kulturním institutem.

Kdy: 29.09.2020 18:00, Praha 1, RKF, Jungmannovo náměstí 18 (sraz)

Pražská kavárenská tradice hrála významnou roli při utváření veřejného života: Kavárny se v průběhu času vyvinuly v místa, kde probíhaly intelektuální a umělecké diskuse a měšťanská výchova, kde se uzavíraly obchody a kde docházelo k politickému sdružování. Sloužily k zábavě a v neposlední řadě i k setkávání různých kultur. Jak ale vypadal pražský kavárenský život na přelomu století? Kdo navštěvoval jaké podniky? Jak si lidé v kavárnách krátili čas? A kam vůbec tyto historické kavárny zmizely? S kulturoložkou Magdalenou Burger se vydáme po stopách známých i méně známých, fungujících i již zaniklých podniků. Vzhledem k omezené kapacitě prosíme o předchozí přihlášení do 18. 9. na jakubcova@rkfpraha.cz.

Délka procházky je přibližně 2 hodiny. Pouze německy. 

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Goethe Institut v Praze zve děti k účasti na zajímavém projektu: 

KONTAKT: Jana Klika, Referentka pro spolupráci ve vzdělávání, Tel. +420 221962-218 Jana.Klika@goethe.de

Naše soutěž je určena dětem ve věku 10 až 13 let, které baví fotbal i němčina. Máte chuť si zasoutěžit ve fotbalovo-němčinářských kvízech a zahrát si fotbalový turnaj s dalšími dětmi? A hlavně vyhrát fotbalový víkend v Berlíně s návštěvou zápasu Herthy BSC?

Goethe-Institut společně s Česko-německou fotbalovou školou vypisuje v tomto roce již podesáté soutěž pro žáky „1:0 pro němčinu“!

Od roku 2019 se v Goethe-Institutu nachází nový prostor pro děti, ve kterém si mohou číst a hrát. Kromě toho zde budou každý měsíc jeden čtvrtek od 16 hodin promítány německé filmy pro děti (v originálním znění s českými titulky).

Přijďte k nám s dětmi, těšíme se na Vás!

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Balassiho institut-Maďarské kulturní středisko vás zve na Den poezie,

který se bude konat tradičně v listopadu (9 – 22. 11. 2020). Tématem letošního ročníku je: “Konec a počátek“.
Tento rok uplyne 200 let od narození Boženy Němcové. Ale letos si můžeme ze stejných důvodů připomenout mnoho dalších skvělých básnířek a spisovatelek. Jmenujme například Karolínu Světlou, Růženu Jesenskou, Violu Fisherovou či Teru Fabiánovou. S těmito a mnohými dalšími autorkami se setkáte na našich chystaných autorských čteních. (A samozřejmě výročí letos oslaví i mnoho inspirativních autorů, například Vladimír Holan, Vítězslav Nezval, Karel Jaromír Erben, Josef Hora ad.).
Adresa institutu: Rytířská 25-27, Praha 1