Pozvánky

 

Pěkně od začátku

Kde: Goethe-Institut
Masarykovo nábřeží 32
110 00 Praha

1. patro vstup zdarma

Kdy: Pá, 10.05.2019 -Pá, 02.08.2019

Tituly, které německojazyčný trh s literaturou pro děti a mládež nabízí, jsou rozmanité a přináší pestrou škálu kvalitní literatury. V tematickém prostoru Pěkně od začátku Vás čeká výstava nejzajímavějších titulů z poslední doby, mnoho informací o aktuálních tendencích nejen na německojazyčné, ale i na české scéně, a prostor pro děti připravený speciálně pro tuto příležitost.

Více na: https://www.goethe.de/ins/cz/cs/ver.cfm?fuseaction=events.detail&event_id=21551533

 

A něco pro muzikanty….

Music Ports
– cílem programu je podpora hudebních talentů i lokální elektronické scény. Program zprostředkovává workshopy, přednášky, diskuze a spolupráci s německými a českými profesionály v mnoha oblastech hudby. Představuje nové způsoby a možnosti hudební tvorby a umožňuje získat znalosti a dovednosti spojené s budováním hudební kariéry, vydáváním a propagováním hudby.

Music Ports pořádá od roku 2015 hudební platforma Kreaton ve spolupráci s Goethe-Institutem. Cílem programu je podpora hudebních talentů i lokální elektronické scény. Program zprostředkovává workshopy, přednášky, diskuze a spolupráci s německými a českými profesionály v mnoha oblastech hudby. Představuje nové způsoby a možnosti hudební tvorby a umožňuje získat znalosti a dovednosti spojené s budováním hudební kariéry, vydáváním a propagováním hudby.

Více na: https://www.goethe.de/ins/cz/cs/kul/the/mup.html#prj


 

Francouzský institut v Praze vám představuje nový přednáškový cyklus „ Paříž – Praha : módní tvůrci, kteří se dotkli věčnosti “.

Přijďte se dozvědět více o největších osobnostech francouzského módního světa.

Čtvrtek 25. dubna v 18.30: Vášeň podle Yvese Saint Laurenta, přednáší Laurence Benaïm, novinářka, spisovatelka, autorka uměleckých biografií. Po přednášce bude ve 20.30 následovat film Yves Saint Laurent.
Čtvrtek 23. května v 18.30: Vášeň podle Christiana Diora, přednáší Frédéric Bourdelier, ředitel Brand Culture and Heritage módního domu Dior.
Čtvrtek 20. června v 18.00: Chanel, přednáší Serge Carreira, hlavní manager módní návrhářky Mary Katrantzou a pedagog na Sciences Po Paris
Prezentace výstavy. Zika Ascher bude předcházet přednášce 23. května. Ve spolupráci s Uměleckoprůmyslovým muzeem v Praze.

 

Dětské hudební dílny pod vedením pana Henriho Noubela

22. 5. od 16:00 a 17:15

Pan Henri Noubel se narodil ve Francii, vystudoval filozofii a jazyky v Toulouse.
Vyučoval na 2.stupni základní školy, 6 let ve Frontonu, Haute Garonne, potom odjel s rodinou učit do zahraničí: SSSR (Minsk, Tachkent, Odessa, Moskva), 6 let působil v Athénách, 6 let v Madridu. Již 25 bydlí se svou rodinou v Brně, po 18 letech vyučování v dvoujazyčné sekci na gymnáziu Matyáše Lercha odešel do důchodu.
Dílna bude probíhat souběžně v češtině a francouzštině
Vstupné 50 Kč

 


 

Při příležitosti oslav stého výročí otevření italského velvyslanectví v Praze a navázání diplomatických vztahů zahajuje Velvyslanectví Itálie a Italský kulturní institut stálou výstavu o Italské kongregaci v Praze, od jejíhož založení uplynulo více než 400 let.

Obě instituce tak vzdávají čest Kongregaci jakožto prvnímu spojovacímu článku mezi oběma zeměmi.                                                                                                                                                            Budou vystaveny dosud nevydané archivní materiály jako vzácné pergameny, císařské výnosy, miniatury a historické fotografie a dokumenty.
Vstup volný
Zahájení: středa 27. února v 18.00
Otevírací doba: pondělí – čtvrtek: 10.00-13.00 / 15.00-17.00; pátek: 10.00-13.00
Empora barokní kaple
Italský kulturní institut (Šporkova 14, Praha 1)