Pozvánky

Lev na státním a zemském znaku Čech, Československa a České republiky

Heraldik a vexilolog Roman Klimeš představí historii našich státních symbolů.

Místo konání: Historická budova Národního muzea, přednáškový sál č. 102
Kontakt: lenka.vacinova@nm.cz

https://www.nm.cz/program/akce/lev-na-statnim-a-zemskem-znaku-cech-ceskoslovenska-a-ceske-republiky

 

 

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

REBEL WITH A CELLO – TOUR 2023

O2 Arena, Praha, 27 Říjen 2023

Českomoravská 2345/17a, 190 00 Praha 9

Pátek, 27. Říjen 2023 od 20:00

 

https://hauserofficial.com/prague/?gclid=EAIaIQobChMI5LrZqvq-gQMVD6OaCh2R1QMJEAEYASAAEgJzv_D_BwE

https://youtu.be/kn1gcjuhlhg

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Objevte knihovnu a dům Goethe-Institutu v Praze!

V rámci Týdne knihoven můžete získat jako nový čtenář zkušební členství na tři měsíce zdarma. Seznámíme Vás s multimediální kolekcí k tématům němčina jako cizí jazyk, německá literatura, současné dějiny, společnost a umění a další.
5. října se bude konat prohlídka knihovny a budovy Goethe-Institutu, kde budete mít možnost poznat interiéry bývalého velvyslanectví NDR.
https://www.goethe.de/ins/cz/cs/ver.cfm?event_id=25035987

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

PORTUGALSKÉ CENTRUM

Na Příkopě 29, 4. patro
110 00 Staré Město, Praha 1;     +420 222 514 107;     info@institutocamoes-praga.cz

Knihovna Portugalského centra Institutu Camões v Praze je prostorem otevřeným všem, kteří mají zájem seznámit se s kulturami lusofonního světa prostřednictvím literatury, hudby a filmu. Knihovna nabízí celkem více než 2500 titulů – knih rozdělených do různých tematických kategorií (portugalská, brazilská a africká lusofonní literatura, historie, kultura, lingvistika, učebnice, dětská literatura), kompaktních disků s hudbou a poezií a nosičů DVD s nejzajímavějšími filmy současné filmové produkce zemí CPLP (Společenství portugalsky mluvících zemí).

V prostorách knihovny mají čtenáři také k dispozici portugalské a brazilské noviny a časopisy, volný přístup k internetu a k dalším studijním materiálům. Jsou zde pořádány odborné přednášky, diskusní večery a prezentace studentských prací, besedy se spisovateli a překladateli a jiné aktivity. Knihovna je také jedním z hlavních iniciátorů šíření lusofonní kultury a za tímto účelem rozvíjí spolupráci s univerzitami a dalšími institucemi téměř po celé České republice.

 

 

 

 

 

———————————————————————————————————————————————————————–

Fotograf Festival
21. září 2023 – 11. únor 2024

Třináctý ročník Fotograf Festivalu s názvem #hypertension23 je vizuální novelou kombinující text s obrazem. Z hlediska tématu se zabývá tenzí, kterou v naší mysli vyvolávají technologie vystavující naši pozornost nepřetržitému vizuálnímu tlaku.

Projekt se věnuje hledání nové identity lidské bytosti, jejíž původní podobu abstrahoval digitální prostor.

  pozn.:  No, já doufám, že se bude věnovat taky fotkám. KR  

Zdroj: https://www.kudyznudy.cz/akce/priroda-uz-neni-hlasa-fotograf-festival-na-akce


Selector je mezinárodní rozhlasová show British Council, která představuje nejnovější britskou hudbu! Tento program vysílaný jednou týdně zachycuje všechny styly soudobé hudby, v každém díle uslyšíte rozhovory s umělci a exkluzivní studiové ukázky od nejvýznamnějších umělců ze Spojeného království.

Selector zachycuje rozmanitost britské hudby a snaží se zprostředkovat melodii, hudební talent a kulturu moderní Británie mezinárodnímu publiku. Show se vysílá ve více než 30 zemích po celém světě, kde už má své věrné posluchače. Selector získal několik ocenění včetně prestižní zlaté ceny za nejlepší týdenní hudební program při udílení cen Sony Radio Academy a také ocenění ze nejlepší rozhlasový program roku v Maďarsku.

Tato show je vysílána mezinárodně, kromě toho si ji můžete také přehrát z internetových stránek Selectoru, kde najdete i podcasty, videa a archiv pořadů.

Externí odkazy

————————————————————————————————————————————————————–