Dětská slovesnost a tvorba pro děti 2020

 

 

                                   

 

Odborný seminář „Dětská slovesnost a tvorba pro děti 2020“

 

věnujeme, jako v předešlých letech, pedagogům, výchovným pracovníkům ve školství, pedagogům z oblasti volnočasových aktivit dětí, lektorům dílen, široké veřejnosti, ale především dětem. Je výjimečný tím, že se děti na jeho realizaci přímo podílejí. Seminář probíhá tradičně ve spolupráci s hlavním městem Prahou. Bude se realizovat na přelomu podzimu – zimy 2020.

Záštitu nad seminářem a jeho doprovodnými aktivitami převzal radní hl. m. Prahy pro oblast školství, sportu, vědy a podpory, p. Vít Šimral. 

Kromě hlavního města spolupracují na tomto ročníku i Národní knihovna ČR, Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR. Mediálnímu partnery jsou Český rozhlas a Literární noviny.

Odborný garant projektu: Klub českých a slovenských spisovatelů, z. s.

 

 

Zde je několik fotografií ze semináře: čestná uznání se chystají předat – prof. Petr Čornej, Phdr. Marie Formáčková, prof. Anna Hogenová, kteří si přišli s dětmi, ale i s jejich učiteli popovídat o svých prvních čtenářských krůčcích, o oblíbených knihách svého dětství, o tom, jak je krása skrytá mezi vonícími stránkami provází celým životem.

  .

 

O tom, jak fotografovat, že se někdy podaří dobrá fotografie úplnou náhodou a jak může psát vlastně kdokoliv, ale vlastně možná nemůže… vyprávěli dětem Josef Louda, významný český fotograf a básník Lubomír Brožek. Paní Marie Formáčková děti chválila a chválila. Protože četla dětské práce a také, že povzbudit děti v jejich tvorbě, říct jim, že je jejich činnost důležitá, že jim dospělí fandí a dokáží jejich práci ocenit, je nad všechny jedničky na světě.

———————————————————————————————————————–

Zde je ukázka z dětského malování při příležitosti semináře. Malý Matyáš získal od Grady knihu o významných vědcích a tak ho zaujala, že na její motivy na místě nakreslil obrázek. Malinká Margareta a její starší sestřička Matylda malovaly oblíbené kočičky. Matyldě je šest let a její vyprávění o kočičí kavárně spolu s obrázkem odborné porotě udělalo radost.

 

Knižní ceny věnoval Dětský knižní klub Grada.    

 

Seminář podporují: