Nové

Vážení čtenáři,

zde předkládáme nabídku květnových akcí Středočeské vědecké knihovny v Kladně sídlící na: Gen. Klapálka 1641, 272 01 Kladno.

Bližší informace naleznete na webu knihovny: https://www.svkkl.cz/

Konverzace v anglickém jazyce 2019

Kdy: 14. 5. 2019 od 17:00      Kde: půjčovna, 1. patro  Co: konverzace v anglickém jazyce
Nemáte s kým procvičit angličtinu? Dobrovolníci z ICM vám jednou za 14 dní umožní konverzovat v tomto jazyce zcela zadarmo.
Oba lektoři k nám přijeli z Arménie, z města Jerevanu. Na Kladně budou v rámci projektu Erasmus+ dobrovolničit v místní organizaci ICM Kladno. Shahe Yesaian je výtvarně nadaný a Araqs Petrosyan je úžasná fotografka.
Přijďte si s nimi popovídat a sami zjistíte, jak moc je právě běžná konverzace účinná v prohlubování znalosti jazyka.
Shahe a Araqs se na vás budou těšit v těchto termínech:
28. května v 17:00    11. června v 17:00     25. června v 17:00

 

 


Španělský Institut Cervantes v Praze představuje snímky slavného režiséra psychologických snímků Carlose Saury a jeho vrstevníka fotografa Leopolda Pomése.

 

Do Institutu Cervantes v Praze 2 se nyní mohou vydat i ti, kteří se neučí španělsky. Probíhá tam totiž výstava čtyřiceti fotografií slavného španělského režiséra psychologických snímků Carlose Saury (1932) a jeho vrstevníka fotografa Leopolda Pomése (931). Na výstavě nazvané Portréty najdeme momentky anonymních lidí, osobností ze světa filmu, literatury a umění, ale i členů rodiny obou fotografů. Výstava má podle organizátorů velkou hloubku, dobře se na ní doplňuje intenzita fotek Pomése a spontaneita Saurových snímků.

Expozice bude otevřená do 22. června, pak se přesune do Berlína a Paříže.