Grada Publishing, a.s.

 

 

Drazí,
myslím, že nemusím dlouze psát, proč máme v Klubu českých a slovenských spisovatelů Gradu tak rádi. Jí totiž knihy voní jako nám. Proto je moc fajn, že je Grada naší „parťačkou“, když chceme ocenit dětskou tvořivost a kreativní činnost mladých lidí.
Dovolte mi představit Dětský knižní klub GRADA, který nám jako tradiční partner našich aktivit věnuje každým rokem spoustu krásných knížek pro zábavu i poučení.
Klub je určený pro všechny typy mateřských a základních škol, dětské domovy a speciální střední školy v České republice i v zahraničí.
KR

 

Nevíte, čím podarovat své blízké? Prolistujte si knižní katalog 23/24:

https://www.grada.cz/getmedia/1f2c2201-405e-4cc8-8345-b10b29340ed0/katalogGRADA_podzim-zima23_BOOKPORT_proweb_Optimized.pdf.aspx

Ke každé objednávce z webu Grady obdržíte knižní dárek jako poděkování za váš nákup. Dárek si můžete vybrat zde:

https://www.grada.cz/darky/

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

 

Dětský knižní klub Grada nabízí: 

 

 

 

Tato kniha od oblíbené autorky knih o historii určených pro starší děti, Stanislavy Jarolímkové, představí české panovnice, které se výrazně lišily od královen známých z pohádek. Ačkoli většinou nepřicházely do českého panovnického sídla ze své vůle, staly se svým mužům oporou v těžkých chvílích, využívaly kontakty svého rodu ve prospěch nové vlasti, a jedna dokonce neváhala usednout na koně v čele českých vojáků.

 

 

 

 

 

 

Od prvního setkání s Borkem v bitvě na Vítkově uběhlo čtrnáct let. Už to není malé práče, ale dospělý muž. A zase se schyluje k bitvě. Tentokrát se budou bít Češi mezi sebou – radikální husité, kteří terorizují zemi a ani v nejmenším si nepřejí, aby byl v Basileji uzavřen mír, a proti nim umírnění husité a katolíci. Pro Báru je velkým překvapením nejen to, na jaké straně Borek bojuje, ale i to, že se tu setká s budoucím českým králem Jiříkem z Poděbrad, který o své královské budoucnosti pochopitelně nemá nejmenší tušení.

 

 

 

 

Detektiv Sherlock Holmes vyšetřuje skandál v Čechách. Podaří se mu i tentokrát vše brilantně vyřešit? V této komiksové adaptaci se proplétá hned několik případů. Název prvního z nich – Skandál v Čechách – dal jméno i celé knize. Druhý příběh – Strakatý pás – přivádí Sherlocka Holmese i dr. Watsona na anglický venkov, kde nebývá nouze o nejrůznější překvapení. Petr Kopl zachází s předlohou volně, ale drží se jádra příběhu, a pokud někde něco přidá, otevírá si tím dvířka do světa dalších mystifikací; stále však zůstává v době končícího 19. a začínajícího 20. století, kterou nazývá Victoria Regina.

Victoria Regina je série komiksů, ve kterých Petr Kopl umně splétá klasické romány viktoriánské literatury tak, aby se dějově prolínaly a vytvořily jeden velký příběh. A tak nás tu autor velmi citlivě s ohledem na předlohu provádí nádhernou krajinou fantazie našich dědečků a babiček a dává jim nový vtipný a barevný kabát.

 

Veselé básničky plné hravého humoru skvěle zabaví děti i rodiče.

Rozpustilé verše doprovázené vynalézavými a zábavnými ilustracemi jsou nejen o bytostech z pohádek, zvířátkách a lidech, ale také o věcech, které děti obklopují.

Strašidla, skřítci, pidižvíci i další pohádková havěť se chovají poněkud nevypočitatelně, a stejně jako vzteklí sloni, drzé ropuchy, nespavé slepice a jiná zvířata často projevují i různé člověčí nectnosti.
Básničky psané současným jazykem se hodí k recitaci i předčítání a díky hře se slovy pomohou čtenářům poznat češtinu a nenásilnou formou si procvičit výslovnost.

 

 

Taky se občas nemůžete dočkat, než zjistíte, jak příběh dopadl? Řecké báje a pověsti si můžete koupit i jako audioknihu a je po problému. 🙂 

„Byli to bohové, kdo byli hlavními hybateli života ve starém Řecku. To oni tahali za neviditelné nitky lidských osudů. Z některých dobrodružství a příběhů se dozvíte, že bohové museli být často i velkými šprýmaři! Velkým hrdinům připravovali tajemné úkoly a stavěli do jejich cest nejrůznější překážky. 

Vydejte se za slavnými bohy na posvátný Olymp, a dozvíte se KDO, CO, PROČ a JAK tvořil dějiny. Poslechněte si, kdo byli Zeus, Herakles nebo Prométheus či Afrodita, Kyklopové nebo Sirény. Nejen, že se dozvíte spoustu zajímavostí, ale hlavně se skvěle pobavíte.“

 

 

 

Tak to byla jen malá ochutnávka, pokud vás zaujala, jukněte na web, třeba se vám zalíbí i něco jiného. 🙂

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

A na závěr: Unikátním projektem Nakladatelského domu GRADA je služba BOOKPORT, umožňující neomezené čtení e-knih mnoha nakladatelství.