Grada Publishing, a.s.

 

 

 

Drazí,
myslím, že nemusím dlouze psát, proč máme v Klubu českých a slovenských spisovatelů Gradu tak rádi. Jí totiž knihy voní jako nám. Proto je moc fajn, že je Grada naší „parťačkou“, když chceme ocenit dětskou tvořivost a kreativní činnost mladých lidí.
Dovolte mi představit Dětský knižní klub GRADA, který nám jako tradiční partner našich aktivit věnuje každým rokem spoustu krásných knížek pro zábavu i poučení.
Klub je určený pro všechny typy mateřských a základních škol, dětské domovy a speciální střední školy v České republice i v zahraničí.
Pokud byste chtěli darovat někomu blízkému elektronický dárkový poukaz, stačí kliknout sem:  https://www.grada.cz/vouchery/ 
A mimochodem, jestli zrovna dumáte, jak a kde vydat svou knihu, zkuste to zde:  https://www.grada.cz/nakladatelstvi-grada/autori/formular/

 

Zde přikládám k nahlédnutí odkaz na katalog Dětského knižního klubu Grada:

https://www.grada.cz/getattachment/detsky-knizni-klub/dkk/Ke-stazeni/plakat-(1).pdf.aspx

KR

 

 

 

 

 

 

 

Oblíbené příhody malé Morganky, které znáte ze Čtyřlístku, vycházejí poprvé v knižní podobě! Naše Čarodějky jsou na cestě za záchranou své kočky, neustále se však potýkají s problémy, které musí řešit, a s nebezpečnými situacemi, kterým musí čelit.

Dlouhá je cesta do Egypta, a lidí, kterým musí pomoct, je mnoho. Morgavsa dělá, co může, a Morganka naplno využívá svou novou schopnost proměnit se v ducha. Potkají se s podvodným léčitelem, s krákavou epidemií, potkají se s kráskou a zvířetem a objeví tajemství perníkové chaloupky. Cestou narazí na podivné sudičky a vyřeší jantarové prokletí.

 

 

Vítejte v Cukrovém světě!
Měli byste chuť na nadýchané pusinky, voňavé karamelky, sladké limonády či lékořicové pendreky? A co se proletět v balónu ze žvýkačky, vylézt čokoládovou stěnu nebo sjet kopec zmrzliny?

Vydejte se s Toníkem a jeho průvodkyní Candy na to nejsladší dobrodružství a prožijte den v Cukrovém světě. Zjistíte, že i sladkosti umí natropit pořádnou neplechu.

       

Hry a dovednosti pro mladé dobrodruhy
​Tento nápady a dobrodružstvím plný průvodce k inspiraci rodičů a pedagogů pro pobyt s dětmi na čerstvém vzduchu přináší mnoho outdoorových aktivit a tvořivé zábavy. Kromě osvojení si jednoduchých dovedností pro přežití v přírodě získají děti také více informací o světě kolem sebe a o svém místě v něm.

 

     

Bambusová říše

Tři malé pandy jsou předurčeny stát se zachránci Bambusové říše rozvrácené po velké povodni. Největší voda sice ustoupila, ale Sosna, Rosa a Duch musí čelit snad ještě většímu nebezpečí – zrádci ve svých řadách, který dokáže pandami obratně manipulovat. Další dobrodružství od Erin Hunterové, autorky úspěšných sérií se zvířecími hrdiny

Knihomágové

 

Milujete knihy a dělá vám radost předávat lásku k nim budoucím malým knihomolům? To jste na tom stejně jako my 😀. Přidejte se k naší misi, staňte se naším knihomágem a za odměnu soutěžte o spoustu výhod a hodnotné ceny! Nejlepší z Vás se může těšit na pobyt ve wellness ráji pro 2 osoby.

Jak soutěžit?
Odměníme 50 nejlepších z Vás, kteří ve školním roce 2021/2022 dosáhnou co největší získané částky za jeden kus zaslaného katalogu a kteří nakoupí celkově alespoň za 10 000 Kč.
Zapojení jsou automaticky všichni naši důvěrníci, ti, kteří s námi již spolupracují, i ti, kteří se k nám během školního 2021/2022 teprve přidají. Šanci vyhrát mají všichni!

O co se soutěží?

1. místo

 • luxusní wellness pobyt pro dvě osoby v hodnotě 19 990 Kč;
 • roční členství v Bookportu typu Profi;
 • nabídka recenzních výtisků vybraných dětských knih;
 • narozeninový slevový kupon ve výši 40 % na 3 knihy dle vlastního výběru;
 • balíček 12 knih pro vlastní potřebu nebo pro školu.

2. až 10. místo

 • roční členství v Bookportu typu Profi;
 • nabídka recenzních výtisků vybraných dětských knih;
 • narozeninový slevový kupon ve výši 40 % na 3 knihy dle vlastního výběru;
 • balíček 12 knih pro vlastní potřebu nebo pro školu.

11. až 50. místo

 • sleva 25 % na roční členství v Bookportu;
 • narozeninový slevový kupon ve výši 40 % na 3 knihy dle vlastního výběru;
 • balíček 12 knih pro vlastní potřebu nebo pro školu.

Chcete vědět, jestli patříte mezi naše nejčarovnější knihomágy? Podívejte se sem. Heslo k otevření souboru je k dispozici na vyžádání u vedoucí DKK (tomankova@grada.cz).

 

 

Praha, 11.10.2021

Jak si poradí teenageři se životem bez mobilů i internetu?

Slýchají děti z vašich úst často věty jako: „To za nás nebylo!“ nebo „O tom se nám v dětství ani nesnilo!“? Pak je pro vás i pro ně jako stvořený knižní debut české autorky Jolany Dajbychové Jiná, ale pořád já z nakladatelství BAMBOOK. Třináctiletá Petra se vlivem nehody přenese do roku 1982, kdy ještě nebyly mobily a o internetu se nikomu ani nesnilo. Hrdinka prožívá střet s realitou, v níž musí bojovat o život kamarádky, a nakonec i o ten svůj.

Rodiče z pravěku

„Maminko, jezdila už auta, když jsi byla malá?“ zeptala se kdysi asi čtyřletá dcera Jolany Dajbychové. Právě to byl pro autorku prvotní impulz k tomu, aby začala přemýšlet, jak svým dětem popsat dobu svého dětství zábavnou formou.

Stránky plné myšlenek a nápadů ukládala postupně jak se říká „do šuplíku“. V období, kdy se z jejích holek začaly stávat slečny, došla k rozhodnutí, že je na čase šuplík znovu otevřít.
V té době už dcery základní fakta pochopitelně znaly, ale proč jim neprozradit ještě něco víc?

Texty se pomalu nabalovaly, až se z nich vyklubal příběh o teenagerce, která je věčně na mobilu, rodiče jsou pro ni naprosto mimo, o bráchovi ani nemluvě. Osudová nehoda ji přenese do roku 1982, kde se musí prát se životem v nové rodině i škole, ale zároveň tu poznává svého báječného dědu, prožije první velkou lásku a pochopí, co znamená opravdové přátelství.

„Podstatné ale je, že si dcery mohly přes stránky příběhu prožít dětství svých rodičů a pochopit například fakt, že nejlepší toaletní papír není ten čtyřvrstvý s kytičkami, nejlepší toaletní papír je prostě toaletní papír. Hlavně, když je k mání!“ směje se spisovatelka. „Úplně největší přínos pak měla četba rukopisu v tom, že ty dvě osůbky, momentálně ovládané pubertou, prozřely, a konečně vědí, že rodiče v pravěku nežili a ani děda s babičkou dinosaury nepásli!“ dodává.

Anotace:

Podle rodičů je Petra typický třináctiletý teenager – často naštvaná, otrávená a věčně na mobilu. Ona má ale pocit, že úplně mimo jsou rodiče, o bráchovi ani nemluvě. A nejlepší kamarádka Vanda, která jí jako jediná rozumí, se stěhuje. Může být ještě hůř? Může!

Osudová nehoda Petru přenese do roku 1982, kdy ještě nebyly mobily, kabelovka a o internetu se nikomu ani nesnilo. Dívka se musí prát s životem v nové rodině i škole, ale zároveň tu poznává svého báječného dědu, prožije první velkou lásku a především pochopí, co znamená opravdové přátelství. Musí totiž bojovat o život kamarádky, a nakonec i o ten svůj.

O autorce:

Jolana Dajbychová se narodila poblíž Kutné Hory někdy mezi vpádem ruských vojsk a sametovou revolucí. Ve středních Čechách pak prožila celé dětství a nabírala první zkušenosti, aby pak mohla „přežít“ v džungli zvané Praha. Oprostila se od myšlenky, že pedagogická škola musí plodit pouze zaměstnance vzdělávacích institucí, a vrhla se do úplně neznámých vod reklamy, marketingu a vydavatelské činnosti.

Nejdříve jako zaměstnanec, později i v roli zaměstnavatele neustále vymýšlela nové cesty, jak dát průchod svým nápadům. Podílela se na obsahu různých brožur, časopisů a dalších tiskovin, ale nejvíce si užívala práci na článcích v internetovém časopise pro ženy. Volný čas tráví ráda se svou rodinou a je jedno, jestli společně poznávají různé kouty světa, lyžují, jezdí na kole nebo se jen tak toulají přírodou.

Když má možnost věnovat se sama sobě, maluje, vyrábí bytové i módní doplňky, užívá si práci na zahradě, procházky se psem, poslouchá hudbu, hraje na kytaru, čte si a v neposlední řadě zase píše, tentokrát pro děti předškolního a mladšího školního věku. „A jestli mi odvaha i odhodlání vydrží, možná konečně dopíšu také zajímavý a napínavý příběh pro čtenáře, kteří už mají školní roky dávno za sebou,“ slibuje.

 

Nakladatelský dům GRADA Publishing, a.s. oslavil 30. narozeniny.
Život naší rodinné firmy má grády! Vydáno více než 13 000 novinek a dotisků, celkem 26,5 milionu knih, to je 580 velkých kamionů knih, nebo police knih dlouhá 610 Km, z Prahy do Bratislavy a zpátky.
Nakladatelský dům GRADA si drží pozici největšího tuzemského nakladatele odborné literatury a stále rychle posiluje v ostatních žánrech. Je třetím největším nakladatelstvím v ČR a největší rodinnou firmou v oboru.
Tradiční značka GRADA zůstává vyhrazena odborným knihám ze všech odvětví a oblastí lidské činnosti. Značka COSMOPOLIS přináší čtenářům zahraniční i českou beletrii všech žánrů. Značka dětské literatury BAMBOOK, předkládá malým čtenářům díla českých i zahraničních autorů a ilustrátorů. Literaturu poznání, knihy z oblasti rozvoje osobnosti, harmonie duše a těla, ale také alternativního vědění přinášíme pod značkou ALFERIA. Akvizicí získaná značka METAFORA rozšiřuje nabídku nakladatelského domu o další kvalitní beletrii i zájmovou a populárně naučnou literaturu. Unikátním projektem Nakladatelského domu GRADA je služba BOOKPORT, umožňující neomezené čtení e-knih mnoha nakladatelství.