Grada Publishing, a.s.

 

 

 

Vybavíte si vůni starých knih? Zatajený dech a pokoru při návštěvách zámeckých knihoven? Údiv nad pílí a pracovitostí tehdejších „nakladatelů“? Dnes je vydávání knih jednodušší, rychlejší a technicky téměř dokonalé. Ale stále svým způsobem voňavé.
Naše vášeň jsou znalosti, příběhy a jejich čtení. Zákazníkům v našich knihách rádi přinášíme vědomosti, zážitky, poučení i zábavu. Pomáháme jim v růstu, konkurenceschopnosti, ale i v obyčejné lidské pohodě a ve splněném snu o štěstí. Nezáleží na věku ani vzdělání, v širokém výběru knih Grady si každý najde, co potřebuje.

 

Drazí,

výše jsem přetiskla text z webových stránek nakladatelství Grada Publishing, a.s. – https://www.grada.cz/nakladatelstvi-grada/o-nas/

Myslím, že nemusím více psát, proč máme v Klubu českých a slovenských spisovatelů Gradu tak rádi. Jí totiž knihy voní jako nám. Proto je moc fajn, že je Grada naší „parťačkou“, když chceme ocenit dětskou tvořivost a kreativní činnost mladých lidí.

Dovolte mi představit Dětský knižní klub GRADA, který nám jako tradiční partner našich aktivit věnuje každým rokem spoustu krásných knížek pro zábavu i poučení.

Klub je určený pro všechny typy mateřských a základních škol, dětské domovy a speciální střední školy v České republice i v zahraničí.

Zde si můžete pročíst aktuální katalog: https://www.grada.cz/getattachment/detsky-knizni-klub/dkk/Ke-stazeni/katalog_PODZIM_2021-web.pdf.aspx

Pokud byste chtěli darovat někomu blízkému elektronický dárkový poukaz, stačí kliknout sem:  https://www.grada.cz/vouchery/ 

A mimochodem, jestli zrovna dumáte, jak a kde vydat svou knihu, zkuste to zde:  https://www.grada.cz/nakladatelstvi-grada/autori/formular/

KR

 

 

Praha, 11.10.2021

Jak si poradí teenageři se životem bez mobilů i internetu?

Slýchají děti z vašich úst často věty jako: „To za nás nebylo!“ nebo „O tom se nám v dětství ani nesnilo!“? Pak je pro vás i pro ně jako stvořený knižní debut české autorky Jolany Dajbychové Jiná, ale pořád já z nakladatelství BAMBOOK. Třináctiletá Petra se vlivem nehody přenese do roku 1982, kdy ještě nebyly mobily a o internetu se nikomu ani nesnilo. Hrdinka prožívá střet s realitou, v níž musí bojovat o život kamarádky, a nakonec i o ten svůj.

Rodiče z pravěku

„Maminko, jezdila už auta, když jsi byla malá?“ zeptala se kdysi asi čtyřletá dcera Jolany Dajbychové. Právě to byl pro autorku prvotní impulz k tomu, aby začala přemýšlet, jak svým dětem popsat dobu svého dětství zábavnou formou.

Stránky plné myšlenek a nápadů ukládala postupně jak se říká „do šuplíku“. V období, kdy se z jejích holek začaly stávat slečny, došla k rozhodnutí, že je na čase šuplík znovu otevřít.
V té době už dcery základní fakta pochopitelně znaly, ale proč jim neprozradit ještě něco víc?

Texty se pomalu nabalovaly, až se z nich vyklubal příběh o teenagerce, která je věčně na mobilu, rodiče jsou pro ni naprosto mimo, o bráchovi ani nemluvě. Osudová nehoda ji přenese do roku 1982, kde se musí prát se životem v nové rodině i škole, ale zároveň tu poznává svého báječného dědu, prožije první velkou lásku a pochopí, co znamená opravdové přátelství.

„Podstatné ale je, že si dcery mohly přes stránky příběhu prožít dětství svých rodičů a pochopit například fakt, že nejlepší toaletní papír není ten čtyřvrstvý s kytičkami, nejlepší toaletní papír je prostě toaletní papír. Hlavně, když je k mání!“ směje se spisovatelka. „Úplně největší přínos pak měla četba rukopisu v tom, že ty dvě osůbky, momentálně ovládané pubertou, prozřely, a konečně vědí, že rodiče v pravěku nežili a ani děda s babičkou dinosaury nepásli!“ dodává.

Anotace:

Podle rodičů je Petra typický třináctiletý teenager – často naštvaná, otrávená a věčně na mobilu. Ona má ale pocit, že úplně mimo jsou rodiče, o bráchovi ani nemluvě. A nejlepší kamarádka Vanda, která jí jako jediná rozumí, se stěhuje. Může být ještě hůř? Může!

Osudová nehoda Petru přenese do roku 1982, kdy ještě nebyly mobily, kabelovka a o internetu se nikomu ani nesnilo. Dívka se musí prát s životem v nové rodině i škole, ale zároveň tu poznává svého báječného dědu, prožije první velkou lásku a především pochopí, co znamená opravdové přátelství. Musí totiž bojovat o život kamarádky, a nakonec i o ten svůj.

O autorce:

Jolana Dajbychová se narodila poblíž Kutné Hory někdy mezi vpádem ruských vojsk a sametovou revolucí. Ve středních Čechách pak prožila celé dětství a nabírala první zkušenosti, aby pak mohla „přežít“ v džungli zvané Praha. Oprostila se od myšlenky, že pedagogická škola musí plodit pouze zaměstnance vzdělávacích institucí, a vrhla se do úplně neznámých vod reklamy, marketingu a vydavatelské činnosti.

Nejdříve jako zaměstnanec, později i v roli zaměstnavatele neustále vymýšlela nové cesty, jak dát průchod svým nápadům. Podílela se na obsahu různých brožur, časopisů a dalších tiskovin, ale nejvíce si užívala práci na článcích v internetovém časopise pro ženy. Volný čas tráví ráda se svou rodinou a je jedno, jestli společně poznávají různé kouty světa, lyžují, jezdí na kole nebo se jen tak toulají přírodou.

Když má možnost věnovat se sama sobě, maluje, vyrábí bytové i módní doplňky, užívá si práci na zahradě, procházky se psem, poslouchá hudbu, hraje na kytaru, čte si a v neposlední řadě zase píše, tentokrát pro děti předškolního a mladšího školního věku. „A jestli mi odvaha i odhodlání vydrží, možná konečně dopíšu také zajímavý a napínavý příběh pro čtenáře, kteří už mají školní roky dávno za sebou,“ slibuje.

 

Nakladatelský dům GRADA Publishing, a.s. slaví 30. narozeniny.
Život naší rodinné firmy má grády! Vydáno více než 13 000 novinek a dotisků, celkem 26,5 milionu knih, to je 580 velkých kamionů knih, nebo police knih dlouhá 610 Km, z Prahy do Bratislavy a zpátky.
Nakladatelský dům GRADA si drží pozici největšího tuzemského nakladatele odborné literatury a stále rychle posiluje v ostatních žánrech. Je třetím největším nakladatelstvím v ČR a největší rodinnou firmou v oboru.
Tradiční značka GRADA zůstává vyhrazena odborným knihám ze všech odvětví a oblastí lidské činnosti. Značka COSMOPOLIS přináší čtenářům zahraniční i českou beletrii všech žánrů. Značka dětské literatury BAMBOOK, předkládá malým čtenářům díla českých i zahraničních autorů a ilustrátorů. Literaturu poznání, knihy z oblasti rozvoje osobnosti, harmonie duše a těla, ale také alternativního vědění přinášíme pod značkou ALFERIA. Akvizicí získaná značka METAFORA rozšiřuje nabídku nakladatelského domu o další kvalitní beletrii i zájmovou a populárně naučnou literaturu. Unikátním projektem Nakladatelského domu GRADA je služba BOOKPORT, umožňující neomezené čtení e-knih mnoha nakladatelství.