Děti Praze 2021

 

                 

 

Milí přátelé,

blíží se tradiční podzimní vyhlášení cen projektu Děti Praze. Soutěžní téma 4. ročníku literární a výtvarné soutěže pro žáky základních škol je „Praha můj domov„. Porota bude, jako v ročnících předešlých, hodnotit zvlášť 1. a 2. stupeň.

Uzávěrka soutěže je 29. 10. 2021. Příspěvky, prosím, zasílejte na e-mail: klubcsspis@seznam.cz

nebo na korespondenční adresu předsedy naší organizace ve tvaru: p. L. Brožek, Lvovská 1227/1, PSČ – 100 00, P-10, Vršovice.

 

Vzhledem ke koronavirové situaci už druhým rokem velmi těžko plánujeme projekty a muselo dojít i k posunu termínu uzávěrky přijímání příspěvků. Omlouváme se všem za změny. Vy, zástupci škol, jste na konci léta byli v nejistotě, zda se v září vaše školy otevřou, případně na jak dlouho. A co teprve děti. Změna je fajn, ale jako jediná jistota nikomu nesvědčí. Potřebují řád, stabilní prostředí, klid pro svůj vývoj. Děkuji všem, kteří se s námi na projektu Děti Praze podílejí. Vím, že to teď není lehké. Klub českých a slovenských spisovatelů se snaží pro děti, dle svých možností, alespoň něco malého udělat, potěšit je, povzbudit, snad tím prospět i vám, kteří je učíte. 

Držme si, drazí, vzájemně palce, abychom se při slavnostním předávání cen v pořádku sešli a potěšili se spolu s dětmi z jejich tvorby.

Níže si můžete spolu s dětmi prohlédnout malou ukázku z nabídky Dětského knižního klubu vydavatelství Grada Publishing a.s., které dětem věnuje do soutěží spoustu krásných knížek k zábavě i poučení.    

Kateřina Ryšavá

 

Drazí,

dne 13. 12. 2021 se uskutečnilo předání cen projektu Děti Praze ve Slovenském domě v Praze pod záštitou primátora hl. m. Prahy, pana Zdeňka Hřiba. Všem děkujeme za účast a milé setkání v předvánočním čase.

Zde je pár fotografií z akce:

foto: Vladimír Skalský

        

 

A něco odkazů z tisku: 

https://www.blesk.cz/clanek/regiony-praha-praha-zpravy/698508/malovani-maji-v-krvi-deti-kreslily-a-psaly-o-praze-uspela-mandala-velryba-i-vzkaz-v-lahvi.html

 

 

 

   

Ahoj děti, 

znáte Báru? Bára je moc šikovná slečna z knížky, která spolu s vámi objeví úplně nový svět. Svět plný dobrodružství, tajemství, ale i zábavy, svět našich předků, svět v našem srdci, který čeká, až ho objevíme, až si na něj vzpomeneme, vždyť díky tomu světu jsme na světě i my. Jestli vás zajímá, kdo byli husité, chcete se dozvědět o tom, co provázelo vznik ČSR roku 1918 nebo třeba, kdo to byl svatý Václav patron – ochránce naší drahé vlasti, Bára to s vámi zjistí a taky spoustu jiného. Nejen rodiče, ale i vaši učitelé budou mrkat, co všechno už znáte. Jo, a určitě si vylepšíte známky. 🙂 Držím vám palce.  

Dětský knižní klub Grada pro školy připravil báječnou soutěž o kompletní sérii 24 knih o Báře. 🙂 

Pozor! Soutěž se uzavře 24. 10. 2021. Zde je odkaz na web, kde se dozvíte víc:

https://www.grada.cz/detsky-knizni-klub/dkk/souteze-grada/ 

Níže je malá ochutnávka z Pracovních listů – Bářin kouzelný atlas:

file:///C:/Users/klubc/Pictures/D%C4%9Bti%20Praze%20a%20Semin%C3%A1%C5%99,%20loga%20propagy/D%C4%9Bti%20Praze%202021/Pracovni-listy-ke-knize-Vznik-CSR-1918-od-Veroniky-Valkove.pdf